/ Kliimadelegaat

Kes on praegune kliima noordelegaat?
Minu nimi on Anna Celine Kraus. Igapäevaselt õpin Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ja olen aktiivne liige Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsis. Alates 2023. aasta sügisest kuni 2025. aasta kevadeni esindan Eesti noorte huve kliima noordelegaadina.

Millega kliima noordelegaat tegeleb?
Olen Eesti delegatsiooni liige ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni kohtumistel – COP 28 (Dubais, Araabia Ühendemiraatides) ja COP 29 (Bakuus, Aserbaidžaanis). Jagan oma mõtteid ja kokkuvõtteid konverentsidel avaldatud murekohtadest ning teen koostööd teiste riikide kliima noordelegaatidega.

Lisaks rahvusvahelisele koostööle löön põhiliikmena kaasa Noorte Keskkonnanõukogu tegemistes, et panustada Eesti noorte ja ka laiema avalikkuse kliimateadlikkuse edendamisse. Olen noorte esindaja üritustel jm ettevõtmistel ehk seal, kus on vaja!

Mis motiveeris Anna Celine kliima noordelegaadiks kandideerima?
Jõudsin keskkonnateemadeni läbi toidukultuuri. Gümnaasiumi ajal viisin läbi Euroopa Solidaarsuskorpuse projekti ning salvestasin podcast’i mikroplasti mõjust inimese ja planeedi tervisele. Ülikooli teise kursuse lõpus sain teada, et Kliimaministeerium otsib uut noordelegaati ning otsustasin kandideerida. Motivatsioonikirja ja -videot tehes ei osanud ma ette arvata, mis mind ees ootab. Nüüd olen oma eesmärgi sõnastanud nii: soovin rääkida kliimamuutustest võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt, et teaduspõhine, täpne ning üheselt mõistetav info oleks kättesaadav kõigile.

Millised on Anna Celine peamised eesmärgid, mida ta soovib noordelegaadi mandaadi ajal saavutada?
Soovin parandada keskkonna kommunikatsiooni, kuna praegusel infoajastul on raske leida usaldusväärset infot. Panen igal aastal enne COPi kirja Eesti noorte seisukohad, mis on nende (ja loodetavasti ka vanemate) jaoks praegu aktuaalsed. Eelmise kliima noordelegaadi Hanah Lahe eeskujul on selle dokumendi nimeks Noorte Agenda.

Selleks, et teha ettepanekuid ja soovitusi Eesti noorte paremaks kaasamiseks kliimateadlikkuse teemadel, vajan ka sinu abi! Koostöö tegemiseks võta minuga julgelt ühendust.

Kliima noordelegaadi info, olulisemad sündmused ja teemavaldkonnad:

Mandaat: 2 aastat – valimised juunis
Koordineeriv(ad) organisatsioon(id): Noorte Keskkonnanõukogu, Kliimaministeerium, Eesti Noorteühenduste Liit
Rahvusvahelised üritused: UNFCCC COP, YOUNGO RCOY jt
Olulised teemad: kliimamuutused (mitigation, adaptation, finance, justice, just transition, loss and damage, planetary boundaries), noorte osalus, tervis, toit

Võta noordelegaadiga ühendust:

annacelinekraus@gmail.com

LinkedIn: Anna Celine Kraus

Meediakajastused:

Arvamuslugu ⎹ Eesti Päevaleht (18.02.2024)
Telentervjuu ⎹ COP28 live, Bloomberg (09.12.2023)
Teleintervjuu ⎹ Osoon, ETV (13.01.2024)
Teleintervjuu ⎹ Telehommik, Kanal 2 (24.01.2024)
Raadiointervjuu ⎹ Ilmaparandaja, Kuku Raadio (03.02.2024)
Podcast ⎹ NordicTalks COP28 special: Reimagining Food Systems (10.12.2023)
Paneel ⎹ Põhjamaade Ministrite Nõukogu (09.12.2023)
Fireside chat ⎹ Keskkonnainvesteeringute Keskus (09.12.2023)
Kommentaar ⎹ Tartu Ülikooli kestliku arengu infokiri (14.12.2023)
Avasõnad ⎹ Keskkonnahariduse konverents 2023
Avasõnad ⎹ Kliimaseaduse poole teel 2024